Nyári gyakorlaton Güssingenben!

11/G osztályos tanuló beszámolója

3 hetet tölthettem 2014 nyarán, az iskola után Güssingenben. A 350 km-s utat kisbusszal tettük meg 5 magyar társammal együtt.

Kiérkezéskor a Landwirtschaftliche Fachschule Güssingen nevű iskola kollégiumában kaptunk szállást, a 2 ágyas szobában az egyik magyar fiúval kerültem össze. A német tudásomra nagy szükségem volt, mert a kint létem alatt nem hallottam magyar szavakat, de kismértékben megismerkedtem a lengyel és angol nyelvvel is, német tudásom pedig sokat fejlődött.

A körbevezetés után máris munkába álltunk a fűnyírástól a bálarakodásig minden feladatot el kellett végeznünk. A munkaidőt (8-16 óra) szigorúan és pontosan betartották, nagyon ügyeltek a védőruházat használatára. Szabadidőnkben elvittek strandra, étteremben ebédeltünk, kirándultunk és még sörkóstolón is voltunk. Hétvégéken színes programok voltak, például: tűzoltó bemutató, felvonulás, zenei fesztiválok.

A gyakorlat elvégzése után 150 eurót kaptunk fizetségként. Az utazás, szállás, étkezés ingyenes volt, csak a költőpénzről kellett magunknak gondoskodni. Az ellátással maximálisan elégedett voltam.

Tanulótársaimnak csak ajánlani tudom, hogyha adódik ilyen lehetőségük, akkor éljenek vele. Ha tehetném én is visszamennék!

FM DASzK Szakképző Iskola Apponyi Sándor Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma

00113 Apponyi kehop 5 2 10.pdf page 1