Nyári gyakorlaton Güssingenben!

11/G osztályos tanuló beszámolója

3 hetet tölthettem 2014 nyarán, az iskola után Güssingenben. A 350 km-s utat kisbusszal tettük meg 5 magyar társammal együtt.

Kiérkezéskor a Landwirtschaftliche Fachschule Güssingen nevű iskola kollégiumában kaptunk szállást, a 2 ágyas szobában az egyik magyar fiúval kerültem össze. A német tudásomra nagy szükségem volt, mert a kint létem alatt nem hallottam magyar szavakat, de kismértékben megismerkedtem a lengyel és angol nyelvvel is, német tudásom pedig sokat fejlődött.

A körbevezetés után máris munkába álltunk a fűnyírástól a bálarakodásig minden feladatot el kellett végeznünk. A munkaidőt (8-16 óra) szigorúan és pontosan betartották, nagyon ügyeltek a védőruházat használatára. Szabadidőnkben elvittek strandra, étteremben ebédeltünk, kirándultunk és még sörkóstolón is voltunk. Hétvégéken színes programok voltak, például: tűzoltó bemutató, felvonulás, zenei fesztiválok.

A gyakorlat elvégzése után 150 eurót kaptunk fizetségként. Az utazás, szállás, étkezés ingyenes volt, csak a költőpénzről kellett magunknak gondoskodni. Az ellátással maximálisan elégedett voltam.

Tanulótársaimnak csak ajánlani tudom, hogyha adódik ilyen lehetőségük, akkor éljenek vele. Ha tehetném én is visszamennék!

00113 Apponyi kehop 5 2 10.pdf page 1

TÁJÉKOZTATÓ

FM DASZK, Apponyi Sándor Mezőgazdasági Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma